Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbetne dir ? Önemi nedir ?

Sohbetne dir ? Önemi nedir ?

 

Sohbet; beraber olmak demektir,dostça, arkadaşça konuşmak, hasbihal, söyleşi, yârenlik, hasbihal etmek anlamına gelir.

Birileri için önemli olmak, dinlenmeye değer olmak, birilerinin hayatına bazı farkındalıkları kazandırmak her insana huzur verir. Aynı şekilde bunların karşılığını görmek de her birey için önemlidir. Sohbet etmenin önemi ve nedenleri çok fazladır.

İnsanlar birbirileri ile sohbet ettikçe,hem tanışırlar hemde sevgi bağları güçlenir ve pekişir. Birkaç kişinin aynı anda sohbet etmesi paylaşımların artmasına ve ortak zevklerin açığa çıkmasını sağlar. Sohbet edip kendini anlatmak güzel sohbetlerin sağlanması,insan arasında güven bağlarının genişlemesine ve güven duygusunun oluşmasını sağlar. Bazı insanlar için bir sohbeti başlatmak ve sürdürmek,insanlarla iletişim kurmak nefes almak kadar doğal kolay bir eylemdir. Sohbet alanımız neresi olursa olsun,sohbetin başlaması için kendini tanıtmak önemli bir adımdır. Sohbet ederken ne kadar çok motive olur ve istekli olursan sohbetin kalitesi ve anlamı daha çok olur. Muhabbetin akıcılığı ve diyalogların sürdürebilirliği sohbetin daha canlı, kaliteli ve zevk alınan bir hale gelmesini sağlar. Sohbet esnasında insanların birbirlerine sunacakları öneriler sohbetin akıcılığını ve süresini arttırır. Akıcı ve sohbet esnasında insanlar mutluluklarını herkesle paylaşırken,üzüntü ve hayal kırıklıklarından pek bahsetmek istemezler. Sohbetiniz ne kadar seviyeli ve düzgün olursa,karşınızdaki insanla yakınlaşma olasılığınız çoğalır. Yaşadığımız güzel şeyleri sohbetlerimizde ne kadar çok anlatırsak o sohbetimizin derinliği o kadar çok artar.

İnternet ortamında ve Sanalda sohbet daha zor ve karmaşık tır. Özellikle yazılı sanal sohbet odalarında; çünkü karşıdaki kişi sizin sohbet ederken ki ses tonunuzu mimik haraketlerinizi el kol haraketlerinizle sohbetinizin derecesini anlayamaz buda bazen yanlış anlaşılmalara sebeb olabilir.

Ama ne olursa olsun Sohbet etmekten çekinmeyin kendinizi ifade etmekten korkmayın mutlaka bir yolunu bulu sohbetin kıvamını tuttracak ve Sohbet arkadaşları edineceksiniz. Ozaman Sohbetne Sohbet odalarınaSohbetne Sohbet odalarına girip fazla vakit kaybetbeden sohbete giriş yapmaya ne dersiniz.

Sohbetne Sohbet Odaları Dostyeri Sohbet odaları Bünyesinde ve kendine ait #chat kanalı olan Bir sohbet kanalıdır.

admin 126
Cevap bırakın